Genel Açıklama
Maltepe Belediyesi, 70 kişilik Türk Sanat Müziği Korosu kurdu. Belediyenin etkinliklerinde ve milli bayramlarda görev alacak koro, ilk konseri için çalışmalarına başladı.

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ankara Rüzgarı” ve “Böyle Bir Kara Sevda” gibi ünlü birçok eserin söz yazarı ve bestecisi Gündoğdu Duran ile eşi Seniha Duran ve Füsun Batum’un katkılarıyla, Maltepe Belediyesi’ne bağlı Türk Sanat Müziği Korosu kuruldu. Keman, kanun, ud, ney ve ritmin bulunduğu orkestranın eşlik ettiği koro, çalışmalarına başladı. Yakın zamanda ilk kez sahne alacak koro, vereceği konserin ilk bölümünde sanat müziğinin klasik örneklerini seslendirecek, ikinci bölümdeyse halkın sevdiği ve dillerde olan şarkılardan bir demet sunacak.
Seçmeler sonrası belirlenen 70 kişilik koroyla, çalışmalarına başladıklarını ifade eden şef Füsun Batum, “Her salı ve perşembe, belediyemizin Yılmaz Mızrak Kültür Merkezi’nde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Koromuza genci de, yaşlısı da ilgi gösteriyor. Ortalama yaş 35-40 arasında” dedi
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Şef
Füsun Batum
Fotoğraflar
Videolar