Genel Açıklama
 
2013 yılında ilk adımları atılan topluluğumuz 2014 Kasım ayında Zürich Türk Mûsiki Cemiyeti adı altında kurumsallaşarak bu günlere gelmiştir. Bu zaman içersinde  amaçlarımızı ve ilkelerimizi planlayarak hayata geçirdik. Geldiğimiz noktada ise toplumumuzun ve müzikseverlerin bizlerden  övgü ile söz etmelerini sağladık. Artık Zürich de musiki veya koro kelimeleri bir araya gelince akla "Zürich Türk Mûsiki Cemiyeti" gelmesini sağladık.
 
Geleneksel kurallara bağlı kalarak Türk müziğini ülkemizin dışında bir coğrafyada yaşatmaya, sevdirmeyi amaç edindik. Zürich'in musıkide parlayan yıldızı "Zürich Türk Mûsiki Cemiyeti" kısa zaman içersinde başarılı konserlere imza attı.
 
2014 ile 2016 yılları içersinde başarılı 5 konser etkinliğine ek olarak 8 EKİM 2016 tarihinde T.C. Kültür bakanlığımızında değerli katkılarıyla dünyanın ilk üç salonları arasında gösterilen tarihi ZÜRİCH TONHALLE salonunda 2016'yı  muhteşem bir konserle noktaladık.
 
1895 yılıda hizmete giren ZÜRİCH TONHALLE, tarihinde ilk kez Türk sanat müziğine ev sahipliği yaptı ve müziğimizin nameleri muhteşem salonda yankılandı. Hammâmîzâde İsmâil Dede Efendi'den Leyla Saz hanımefendiye kadar bir çok değerli bestekarlarımızın besteleri, 1895 yılında Johannes Brahms açılışını yaptığı tavan süslemelerinde Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven ve bir çok batının müzik tarihinin değerli isimlerinin yer aldığı müzik mabetinde buluşturduk. Bu bizler "Zürich Türk Mûsiki Cemiyeti" için unutulmaz bir anı aynı zamanda hayatda olmayan değerli bestekarlarımıza karşı sorumluluğumuzu yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık.
 
2017 yılından itibaren ilkbahar ve sonbahar olmak üzere Türkiyeden konuk sanatcıların katılımlarıyla beraber 2 adet koro konser etkinliği yapılacaktır. Ayrıca yıl içersinde farklı müzik organizaszonları düzenlemek hedeflerimiz arasında bulunmaktadır.
 
Zürich Türk Mûsiki Cemiyetinin değerli KORO üyelerinin her biri  hiçbir zaman"ŞÖHRET" ve "MADDİ MENFAAT" gözetmeden ve gönülden gelen vefa duygusuyla çalışmalara katılmaktadır. Ayriyeten örf ve adete an'ane, gelenek ve görenekleri ilke edinmiştir. Bunun aksine yeltenenler aramızda barınma fırsatı bulamamaktadır ve bulamamışlardır.
 
Zürich Türk Mûsiki Cemiyeti
 
Mustafa Y. Kabagöz
Yönetim Kurulu Başkanı
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Şef
Funda Öztürk
Fotoğraflar
Videolar