Genel Açıklama
Koromuz, çok seslendirilmiş türküleri ve şarkıları yorumlamak üzere kurulmuş, piyano eşliğinde çalışmalarını sürdüren bir korodur. Mecidiyeköy'de Eski Osmanlı Sokak No: 30 adresinde Yuvakitap-müzik kültür evinde çalışmalarını sürdürmektedir. Koro parçalarımız; iki, üç veya dört sesli armonik yapıdaki türkü ve şarkılar olmaktadır.
Çalışma Saatleri
Çalışma saatlerimiz pazar günleri 18.00 - 20.00 saatleri arasındadır. Koro çalışmamızdan önce bir saat kadar, grup şanı ve solfeji çalışmalarımız olmaktadır.
Bu çalışmalarımızda, her koristin; şan tekniğine uygun sesini kullanabilmesi ve nota okuyabilir durumda olması amaçlanmaktadır.
Katılım Şartları
Çok sesli müziği bilen, ilgilenen veya öğrenmek isteyen, kulağı iyi, şan (ses açma ve doğru şarkı söyleme) ve solfej (notayı adıyla, sesiyle, süresiyle ve nüanslarıyla okuma) tekniklerini öğrenmek ve grup çalışmalarına katılmak isteyen korist adayları, ses ve kulak seçmelerine katılarak koromuza katılabilirler. Yaş sınırımız yoktur. Koromuzdaki güncel gelişimleri "www.facebook.com/yuvakitap" adresinden izleyebilirsiniz.
Şef
Mehmet Ümit Özcan1983-1991 yılları arasında koristlik yaptığı TRT Çoksesli Gençlik Korosu'nda gördüğü iki yıllık şan ve solfej eğitiminden, bugün halen bariton korist olarak devam ettiği İstanbul Avrupa Korosu'na dek, çok sayıda tek veya çok sesli korolarda (Ruhi Su Dostlar Korosu, ... devamı »İleri Türk Müziği Konservatuvarı Korosu, Ruhi Ayangil Türk Müziği Orkestra ve Korosu vb.) koristlik yapmıştır. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi beş yıl mühendislik eğitiminden mezundur. Deneyim ve birikimlerini, kendi oluşturduğu Yuvakitap Çoksesli Türkiye Müzikleri Korosu'ndaki koristlerle paylaşmaktadır.
Fotoğraflar
Videolar