Genel Açıklama
Yusufeli Belediyesi bünyesinde kurulan ve değişik meslek gruplarından oluşan Türk Halk Müziği Korosu ilk konserini verdi. Derekapı Güreş Etkinlikleri içerisinde gerçekleştirilen konserde, Türkiye'nin değişik yörelerine ait birbirinden güzel türküler seslendirildi.

Halitpaşa Ortaokulu Salonunda bu akşam verilen konsere ilçe halkı da yoğun ilgi gösterdi. Mikrofonu ilk defa eline alan koro üyeleri profesyonelleri aratmayan bir performans sergilediler. Programın sonunda koro şefi Turgay Akgül ve koro üyelerine Yusufeli Belediyesi tarafından günün anısı adına hediye ve plaket takdim edildi.

Müzik Öğretmeni Turgay Akgül yönetiminde çalışmalarına başlayan Yusufeli Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, çeşitli meslek gruplarından oluştu. Halk müziği Korosu, aynı zamanda Yusufeli’nin ilk Türk halk müziği korosu olma özelliğini de taşıyor. Daha çok yetişkinlere yönelik olarak kurulan Türk Halk Müziği Korosu, haftada bir gün toplanıyor. Perşembe günleri saat 18:00 de başlayan koro çalışmaları, katılımcıların değişik yörelere ait türkülerle tanışmasına ve farklı bir Yusufeli akşamı yaşamalarına vesile oluyor.
Çalışma Saatleri
Perşembe günleri saat 18:00
Katılım Şartları
Şef
Turgay Akgül
Fotoğraflar
Videolar