Genel Açıklama
MANİSA'nın Yunusemre ilçesi belediyesi Türk Sanat Musikisi Korosu kurdu. Katılımcılar koro şefi, ünlü bestekar ve ses sanatçısı Selim Özdeş eşliğinde derslere başladı.Yunusemre Belediyesi, çalışmalarına yaklaşık 7 ay önce başladığı Türk Sanat Musikisi Korosu'nu kurdu. İlk çalışmalarına geçtiğimiz Pazartesi günü başlayan musikiseverler, Koro Şefi ünlü bestekar ve ses sanatçısı Selim Özdeş'in, musiki hakkındaki derin bilgilerinden de yararlandı.
Yunusemre Belediyesi Musikisi Korosu çalışmalara başladı. Yunusemre Belediyesi Evlendirme Salonu'nda ilk faaliyetini geçtiğimiz Pazartesi akşamı gerçekleştiren Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Musiki Korosu çalışmalarına; Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Şule Uygur, Başkan Danışmanı Kefaeddin Öz, Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel ve birçok musikisever katıldı.
Türk kültürünün bütün halk tarafından bilinmesi, sevilmesi ve öğrenilmesi amacıyla ülkemizin en iyi şeflerinden birisi olan Selim Öztaş'ın önderliğinde kurulan Musiki Korosunda yer almak isteyen sanatseverlerin oluşturduğu Yunusemre Belediyesi Türk Sanat Musikisi Korosu, çalışmalarına yoğun bir katılımla başladı. İlk koro çalışmasında açılış konuşması yapan Yunusemre Belediyesi Başkan Yardımcısı Şule Uygur, "Musiki sanatının önde gelen isimlerinden birisi olan ünlü bestekar ve ses sanatçısı Sayın Selim Özdeş hocamızı ve değerli saz sanatçılarımızı belediyemizde ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Belediyemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz Musiki Koromuz, sadece bir musiki cemiyeti ya da TRT radyolarında verilen eğitim metodu üzerinden faaliyetlerini sürdürecektir
Çalışma Saatleri
Her Pazartesi akşamı 18.00 ila 20.00 saatleri arasında yapılacak olan çalışmaların, yaklaşık bir saati nazariye üzerine, bir saati de nazariyenin işlendiği şarkıların icrası üzerine olacak. İlk günümüzde; birinci nazariye çalışmasında rast makamı, ikinci nazariye çalışmasında uşak makamı, üçüncü nazariye çalışmasında da segah makamı işlendi. Bunun akabinde de bu üç makamı ilgilendiren ya da bu makamı temsil eden şarkılar, koroya katılan musikiseverler ve değerli hocamız eşliğinde seslendirildi. Selim Özdeş hocamız ile uzun süreli bir sözleşme yaparak, çok güzel çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz" dedi.
Katılım Şartları
Fotoğraflar
Videolar