Genel Açıklama
Yalova Valiliği, Yalova Belediyesi ve Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü desteğiyle Türk Sanat Müziği Engelliler Korosu tarafından Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nde Tür Sanat Müziği şarkıları söylendi.

Vali Cebiroğlu, konseri çok beğendi..

Vali Selim Cebiroğlu, konser sonrası yaptığı açıklamada, konseri çok başarılı bulduğunu söyledi. Türk Sanat Müziği Engelliler Korosu'nu tebrik eden Cebiroğlu, engelli bireylerin de toplumun birer parçası olduklarını ve eğitim verildiklerinde çok başarılı işler yaptıklarını ifade etti. Türk Sanat Müziği Engelliler Korosu Şefi Utku Köşedar da, konsere gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını kaydetti.

Konsere katılım yoğun oldu..

Konsere Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer, AK Parti Milletvekili Fikri Demirel, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Yalova Vali Yardımcısı Atilla Selami Abban, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Türk Sanat Müziği Engelliler Korosu..

Fiziksel ve psikolojik engelleri ve maddi yetersizliklerinden dolayı 'sosyal dışlanılmışlık' yaşayan dezavantajlı gençler için sanat kendini ifade etmek, yeni fikirler üretmek ve topluma aktif ve eşit katılım için önemli fırsattır. Bilindiği gibi sanatsal alanlarda beceri kazanmak bireye kendini iyi hissettirmekte ve bireyi toplum içinde özenilen bir konuma getirmektedir. Ayrıca sanatı birlikte icra edebilmek uyumu zorunlu hale getirir. Koro faaliyetlerinin engelli ve engelli olmayan bireylerle bir arada yapılabilmesi, onların ve duygularının ortak bir noktada buluşması birbirine uyum sağlaması demektir.

Engelli bireylerin koro faaliyetleri aracılığıyla sosyal dışlanmayı kırmalarını aktif ve üretken olmalarını desteklemek amacıyla 2015 yılı içerisinde Yalova'da Türk Sanat Müziği Engelliler Korosu Şefi Utku Köşedar'ın çabalarıyla Yalova Türk Sanat Müziği Engelliler Korosu kuruldu.
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Şef
Utku Köşedar
Fotoğraflar
Videolar