Genel Açıklama
Koromuz, Şanlıurfa’da 20 Aralık 1990 tarihinde, Kültür Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuştur.

Konser programlarımızı, zengin halk müziği dağarcığımızın seçkin repertuarından hazırlamaya özen göstermekteyiz. İlimizde her sanat sezonunda belli periyotlarda koro konserleri, solo konserler ve eğitim konserleri düzenlemekte olup, il dışında da turne etkinliklerimizi sürdürmekteyiz.

Halk ezgilerinin asli karakterini koruyarak ve yaşatarak devamlılığını sağlamak, yer yer çok seslilikten yararlanarak açılımlı çalışmalar yapmak, çağdaş bir anlayışla yorumlar geliştirip, geniş kitlelere sunmak çalışma esaslarımızdan bazılarıdır.

Ayrıca; Koromuz sanatçılarının bir bölümünün oluşturduğu “Urfa Ahengi” gurubunun hazırladığı albümler ve programlar nitelikli çalışmalar arasında yer almış olup, gerek yurtiçi gerek yurtdışında büyük beğeni toplamıştır.

Koromuz sanatsal etkinliklerini kurulduğu günden bugüne kadar TV programları, CD, arşiv gibi sunumlarıyla seyirci ve dinleyicilerine ulaştırmış ve ulaştırmaya devam etmektedir.
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Şef
M. Bakır Karadağlı
Fotoğraflar
Videolar