Genel Açıklama
1989 yılında Almanya´nın Baden-Württemberg eyaleti Pforzheim kentinde Ûdi Bestekâr İsmet Alpaslan önderliğinde "DERGÂH KLÂSİK TÜRK MÛSIKÎSİ TOPLULUĞU " olarak kurulan müzik derneğimiz çalışmalarını aralıksız olarak sürdürmektedir.

Topluluğun amacı Türk Kültürü´nün en önemli parçalarından biri olan Klâsik Türk Musıkîsi´ni, hem yurt dışındaki Türk varlığı adına yaşatmak ve öğretmek, hem de Almanlara ve diğer yabancılara tanıtmaktır.

Şu ana kadar Almanya´nın çeşitli eyalet ve kentlerinde 150´nin üzerinde konser veren Topluluğumuz´u hocamız Dr. Dahi Gözüm yönetmektedir. Türkiye´deki profesyonel müzik yaşamından sonra mesleği icabı Almanya´ya gelen sayın Dr. Dahi Gözüm grubu 1998 yılından beri çalıştırmaktadır.
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Şef
Dr. Dahi GözümDr. Dahi Gözüm başta keman olmak üzere çeşitli enstümanları çalmaktadır.Mesleki hayatını halen Almanya´nin Rottweil kentinde veteriner hekim olarak sürdürmekte olan hocamız, grubu 1998 yılından beri çalıştırmaktadır. Müzik hayatına genç yaşlarda Türkiye´de başl... devamı »ayan Dr. Dahi Gözüm Klasik Türk Müziği´nin önde gelen isimleri ile çalıştı.1960 yılına kadar amatör olarak müzik yapan koro şefimiz, 1960´tan sonra profesyonel olarak müziğe devam etmiştir. O dönemde hocası Selahattin İnal´ın teşviki ile profesyonel sahne çalışmalarına ağırlık vermiştir.
Fotoğraflar
Videolar