Genel Açıklama
Niğde Belediye Başkanlığı tarafından kurulan Belediye Türk Müziği Korosunun Derbent Kültür Merkezinde verdiği ikinci konseri yoğun ilgi gördü. Konsere AK Parti Niğde Milletvekili Ömer Selvi, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, AK Parti Niğde İl Başkanı Ahmet Özmen, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konser öncesi bir konuşma yapan Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan kültür-sanat etkinliklerine belediyenin önem verdiğini belirtti. Başkan Akdoğan; “Değerli müzisyen kardeşlerimizi, koromuzu her ne kadar biz destekliyormuş gibi görünsek de, aslında onlar bizi destekliyor onlar bize destek oluyorlar. Dolayısı ile onlar Niğde’ye destek oluyorlar. Bundan dolayı hem belediye başkanı olarak hem de Niğdeliler adına, müzisyenlerimize teşekkür ediyorum. Niğde Belediyesi olarak, kültürel ve sosyal alanlarda da hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Koromuz da kültürel hizmetlerimizden, etkinliklerimizden bir tanesi. Önceden beri özlemini çektiğimiz Niğde Belediyemizin bünyesinde bir müzik korosu olsun isteğimiz arzumuz, verilen olumlu tepki sonucu yerini bulmuş oldu, bundan sonraki süreçte zaman zaman sizlerle koromuzu bir araya getireceğiz. Niğdeli insanımızı müzik ziyafetiyle buluşturmaya devam edeceğiz. Koromuza başarılar diliyorum, bu salonu bu gün hınca hınç doldurmuş olduğunuz içinde hepinize teşekkür ediyorum. Bu kalabalık Niğde’mizde Türk Müziği korosuna ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Bu boşluğu Niğde Belediyesi olarak koromuzla doldurmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Niğde Üniversitesi Derbent Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Belediye Türk Müziği Korosu Konseri" dinleyenlerin beğenisini kazandı. Niğde Belediyesi Türk Müziği Korosu, vermiş oldukları konserde Türk Sanat Müzikleri ile gelenleri mest etti.

Koristlerin yanı sıra solistlerin de seslendirdiği eserler alkış alırken, konsere dinlemeye gelenler kültürel faaliyetlere verdiği önemden dolayı Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a teşekkür ettiler.
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Fotoğraflar
Videolar