Genel Açıklama
Türk Halk Müziği Eğitim Araştırma Geliştirme ve Yaşatma Derneği üyeleri tarafından oluşturulan korunun sahne aldığı programda, birbirinden güzel sanat müziği eserleri seslendirildi. Şef Selim Gülgeç yönetiminde Necip Fazıl Kültür Merkezi`nde sahneye çıkan koronun verdiği konser, katılımcılar tarafından da büyük beğeni topladı.
Katılımcıların da pek çok şarkıya eşlik ettiği konserde, kentin saygın işadamlarından Ali Cilve`de istek üzerine sahneye çıkarak, bir eser seslendirdi. İş hayatındaki başarısını, sahnede de sürdüren Cilve`nin şarkısı uzun süre alkış aldı.
TEMA Kahramanmaraş Şube Başkanı Cafer Kalalı, Kahramanmaraşlılara musiki dolu bir gece yaşattıkları için mutlu olduklarını belirterek, şunları kaydetti:
``Bu akşam ki Türk Sanat Müziği dinletisinin gerçekteki amacı şu, gerçekten Kahramanmaraş`ta sanat müziği noktasında büyük bir açık var. Bizim yola çıkış amacımız yetenekli gençlerimizi bulup eğitip, müziğe kazandırmak. Daha üst düzeydeki bir amacımız ise dini müzik eğitimleri vermek. Özellikle hafızlık eğitimi alan çocuklarımız var. Bunların Kur`an-ı Kerim`i tilavet ederken daha güzel seslendirmelerini istiyoruz. Onlar için de özel bir çalışma düşünüyoruz. Bu güzel bir oluşumun başlangıcıdır.``
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Fotoğraflar
Videolar