Genel Açıklama
Programın sunumunu İznik Belediyesi İnsan Kaynakları Personeli Cemal Gümüç'ün gerçekleştirdiği konserde Şef Diler Yalaza yönetimindeki İznik Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu sahne aldı.

Programın ilk bölümünde Bahar Şarkılarından oluşan, Hicaz makamında Bestesi Selahattin Pınar'a ait ‘ Bir Bahar Akşamı Rastladım Size’ ve bestesi Teoman Alpay'a ait ‘Gamze Gamze Bir Gülüver Şimdi’ adlı eserleri seslendirdi.

Ramazana özel birbirinden güzel şarkıları ise Koronun Solistlerinden Erol Bozdemir " Ben Gamlı Hazan Sense Bahar, Dinlede Vazgeç", Özge Kabacı "Değdi saçlarıma Bahar Gülleri", Meral Cansel Tonbul " Seninle Bir Sonbahar Mevsimiydi Tanıştık", Hamit Tilki " Gezdiğim Dikenli Aşk Yollarında", Gamze Sindelışık "O Beni Bir Bahar Akşamı Terkedip Gitti", İbrahim Tırnava " Bugün Yine Gönlümün Bahçesinde Gezdin", Ferdane Atay "Bir İlkbahar Sabahı Güneşle Uyandın Mı Hiç", Melike Çelik ise "Hatırla Ey Peri O Mesut Geceyi" eserlerini seslendirerek geceye renk kattılar. Belediye Başkanı Osman Sargın'ın isteği üzerine Koronun neyzen sanatçısı Faik bey "Eski Dostlar " şarkısını seslendirerek izleyenleri eski günlere götürmesi izleyenleri adeta büyüledi. Geceye güzel sesleri ile renk katan Belediye Korosu program sonunda ayakta alkışlandı.

Konserin sonunda konuşan Belediye Başkanı Osman Sargın, "Saygı değer hanımefendiler, beyefendiler hepinize hayırlı akşamlar dilerken, kıt imkanlara ve zor çalışma şartlarına rağmen parçalarımızı bu kadar güzel icra eden değerli arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bizlere hoşça vakit geçirttiler. Ama inanın bu akşam siz bu eserleri seslendirirken biraz yüreğimde burkuldu.Çünkü çalışma şartlarınızı biliyorum.Sizlere en kısa zamanda daha güzel daha mükemmel bir çalışma ortamı hazırlayacağımıza söz veriyor. Tüm İznikli hemşerilerim adına sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

Program sonunda günün anısına İznik Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Diler Yalaza ve Koro adına da Ferdane Atay'a İznik Çinisi hediye etti.İznikli Muamma Grubu Rock Müziği ile Renk Kattıİznikli genç müzisyenler Mehmet Dikici, Alper Balta, Furkan Arabacı,Mert Kağan Tosun ve Yunus Emre Dikici (Muamma Grubu) Ramazan Etkinlileri kapsamında gece de sahne alarak Rock Müziği ile izleyenleri coşturdu. Performanslarından dolayı gençleri tebrik eden AK Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek gruba İznik çinisi hediye etti.
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Fotoğraflar
Videolar