Genel Açıklama
Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu ve Seyid Battal Gazi Mehter Takımı’nın ortak konseri, izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Gecede konuşan Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “Tarihimizi, geçmişimizi, ayrıca milli ve manevi değerlerimizi gençlerimize tanıtmak için etkinliklerimiz devam edecek” dedi.
Haliliye Belediyesi tarafından Rabia Meydanı’nda düzenlenen konsere Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve eşi Adile Demirkol, Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, Ak Parti Şanlıurfa Teşkilat üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abdulkadir Kırıcı’nın meddah gösterisiyle başlayan gecenin açılışında konuşan Demirkol, ‘gelenekten geleceğe’ anlayışıyla çalışmalar yaptıklarını söyledi. Ramazan Ayı’nın ne anlama geldiğini bilerek, bu ayı dolu dolu geçirdiklerinin altını çizen Demirkol, “maneviyatımızı, milli değerlerimizi muhafaza ederek, geleceğin Şanlıurfa’sında ve geleceğin Haliliye’sinde, şuanda ki vatandaşlarımızın mutlu olması, huzurlu olması, kendilerini güvende hissetmesi için ne gibi bir faaliyet gerekiyorsa onları ihmal etmeden yapmaya çalışıyoruz. Bunu taktir etmekte sizlerin. Haliliye Belediyesi olarak, sosyal belediyecilik anlamında Ramazan Ayı’nı dolu dolu geçiyoruz. Ramazan Ayı’nı dolu dolu hissediyoruz. Ramazan’ın ne demek olduğunu, manasını idrak ederek, manasını anlayarak yaşıyoruz. Bu meydanda ve iki meydanda her akşam ucu açık olmak üzere tüm misafirlerimize iftar yemeği ikram ediyoruz. Bu soframıza gelemeyen, sağlığını kaybetmiş veya yaşlılığı nedeniyle gelemeyen ailelerimize de evlerinde sıcak yemek ikram ediyoruz” ifadelerini kulandı.
“MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ GENÇLERE TANITIYORUZ”
Konuşmasının devamında tarihi, milli ve manevi değerleri gençlere tanıtmak için çalışmaları yaptıklarını ve bu çalışmaların devam edeceğini söyleyen Demirkol, “Ramazan içerisinde yapacağımız tüm faaliyetlerde tarihimizi, geçmişimizi, ayrıca milli ve manevi değerlerimizi gençlerimize tanıtmak, bu değerlerle onları kaynaştırmak üzere faaliyetlerimiz devam ediyor. Haliliye Belediyesi olarak kendi ekibimiz olan Haliliye Belediyesi Tasavvuf Müziği Korosu, tasavvufun ne anlama geldiğini, Cenab-ı Hakk’a teslimiyetin ne anlama geldiğini, çeşitli ilahilerle sizlere sunacak. Aynı şekilde Malatya’dan misafirimiz olan geçmişte Osmanlı’nın cenklerinde, savaşlarında kullanmış olduğu bir cenk müziği olan ve aynı zamanda Allah’a teslimiyetin sembolü olan Mehter Marşlarını sizlere taktim eyleyecek. Teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Fotoğraflar
Videolar