Genel Açıklama
TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU EYLÜL 2006 TARİHİNDE ÇALIŞMALARINA ŞEF ÖZGEN KISKAÇ VE YARDIMCISI EBRU BALKAN İLE BAŞLAMIŞTIR. EYLÜL 2006 TARİHİNDE BELEDİYEMİZCE YAPILAN DUYURULAR İLE TOPLULUĞA SES ELEMANLARI SINAV İLE ALINMIŞTIR.BU SINAVDA 8 SES ELEMANI İSTENİLEN DÜZEYDE BULUNMUŞ,KORO OLUŞTURULMAK İÇİN ARANILAN SAYI ŞEF ÖZGEN KISKAÇ'IN BELEDİYEMİZDEN ÖNCEKİ MUSİKİ ÇALIŞMALARINA 10 YILDAN FAZLA KATILAN KORİST VE SOLİSTLERİNİN İŞTİRAKİ İLE TAMAMLANARAK ARALIK 2006 TARİHİNDE İLK KONSERİNİ HALK EĞİTİM MERKEZİNDE VERMİŞ VE HALKIMICA BÜYÜK İLGİ İLE KARŞILANMIŞTIR.TOPLULUĞUMUZ HER YIL EYLÜL AYINDA MUSİKİ ÇALIŞMALARINA BAŞLAMAKTA VE BU ÇALIŞMALAR MAYIS AYI SONUNA KADAR DEVAM ETMEKTEDİR.
Çalışma Saatleri
BU ÇALIŞMA DÖNEMİNDE KOŞULLARA GÖRE HER YIL 2 YADA 1 KONSER YAPILMAKTADIR.BELEDİYEMİZ TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU 2006 YILINDAN SONRA AMATÖR SES VE SAZLAR TARAFINDAN,BÜYÜK BİR İLGİ İLE İZLENMİŞ VE HER ÇALIŞMA DÖNEMİNDE YENİ ELEMANLAR KATILMIŞTIR.

T.S.M. TOPLULUĞUMUZ EDİRNEDEKİ BU KONSERLERİ DEVAM ETTİRİRKEN 2006 YILININ SON AYINDA TRT İNT KANALININ DÜZENLEDİĞİ VE YUNANİSTAN GÜMÜLCİNE'DEKİ TÜRK VATANDAŞLARIMIZIN OLUŞTURDUKLARI T.S.M. TOPLULUĞU İLE BERABER EDİRNE EKMEKÇİZADE KERVANSARAYINDA TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ YAPILMIŞ VE BU KONSER 2007 OCAK AYINDA TRT DE BANTTAN YAYINLANMIŞTIR.
Katılım Şartları
Fotoğraflar
Videolar