Genel Açıklama
2006 yılında kurulan erkek korosundan sonra, 2007 yılının Haziran ayında Kadın Korosu kurularak Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Türk Müziği Topluluğu Ses Sanatçısı Nebahat Konu Yılmaz şefliğinde eğitimine başlamıştır. Koromuz, Başkanlığımızda görevli Kurân Kursu öğreticisi ve vaize arkadaşlarımızdan oluşmaktadır. Saz sanatçılarımız ise Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT bünyesindeki saz sanatçılarından oluşmaktadır.

Yıl boyunca koromuz; şan, nota-solfej, Türk Musıkisi solfej ve nazariyatı, Türk Tasavvuf Musıkisi repertuarı ve Cami musıkisi branşlarında profesyonel hocalar tarafından eğitime tabi tutulmuştur. Bu eğitim faaliyetleri devam ederken koromuz, farklı il ve ilçelerimizde Ramazan ayı, Mevlanayı Anma Haftası, Dünya Kadınlar Günü ve Kutlu Doğum Haftası konulu ve genel konseptli konserler icra etmiştir. Ayrıca Adalet Bakanlığı ile Başkanlığımız arasında yapılan protokol çerçevesinde cezaevindeki kadın mahkumlara da konserler icra edilmektedir.

Koromuz son olarak Diyanet İşleri Başkanımızın talepleriyle Almanyanın 13 farklı eyaletinde konserlerini icra etmeye devam etmektedir.
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Şef
Nebahat Konu Yılmaz
Fotoğraflar
Videolar