Genel Açıklama
Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu 2013 Yılında kurulmuş çok genç bir topluluktur. Bolu Belediyesi Ve Bolu Halk Eğitim Müdürlüğü destekleri ile çalışmalarını Bolu Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde yürütmektedir. Her yıl rutin olarak iki konser vermektedir. Konserleri 1. Bölümü Fasıl ve 2. Bölümü Tematik sololar ile geçmektedir.Koroda 20 Bayan ve 20 Erkek korist ile 8 Enstrüman mevcut olup Koronun Şefliğini Orman Yük. Müh. Rıfat Günen yapmaktadır. Koro 2016 Yılında katıldığı Türkiye Amatör Korolar ve Amatör Sunucular yarışmasında Basın Özel Ödülü, Barış Özel Ödülü ve Mansiyon Ödülünün yan ısıra En iyi 2. Sunucu Ödülünü de almıştır.
Çalışma Saatleri
Salı ve Perşembe günleri 19:00-22:30
Katılım Şartları
1-İNSANI SEVMEK
2-TÜRK MUSİKİSİNİ SEVMEK
3-BİRLİKTE HAREKET ETME VE GRUBA BAĞLILIK
4-MESLEKİ EGOSUNU VE TÜM UNVANLARINI ÇALIŞMA SALONU DIŞINDA BIRAKMA
5-ÇALIŞMA GÜN VE SAATLERİNE UYMA.
6 EN ÖNEMLİSİ BOLUDA BAŞKA BİR TSM KOROSU İLE BAĞLANTISI OLMAMAK
7-KOROMUZ İLE EVVELCE İLİŞİĞİ KESİLMEMİŞ OLMAK.( KENDİ İSTEĞİ İLE KORODAN AYRILMIŞ OLUP BAŞKACA BİR KOROYA DEVAM ETMEMİŞ OLANLAR MÜRACAAT EDEBİLİRLER)
8-ÇALIŞMALARA ALKOLLÜ GELMEMEK
Şef
Rıfat Günen1968 Yılında Trabzon’da doğdu. Lise yıllarında Okul Korosu ile Musiki çalışmalarına başladı. Trabzon Liselerinden Yetişenler Cemiyeti’nde amatör anlamda ilk müzik deneyimini yaşadı. Türk Musikisinin temel teorisyeni H. Sadettin Arel’in ‘’Cumhuriyet Döneminde Musikiyi bil... devamı »en 8 kişiden biri’’ diye ifade ettiği Musiki Nazariyatcısı, Fotoğraf ve Hat sanatçısı, Gazeteci yazar, Udi ve aynı zamanda Ağır Ceza Hakimi Ahmet Selim Teymur’dan Musiki Nazariyatı Usul , Nota ve Ud dersleri aldı. Hocanın son Ud öğrencisi oldu. Trabzon’da aynı zamanda Halk Eğitim Müdürlüğü Korosunda Bestekar Temel Şükrü Doğru ile çağdaş Türk Musikisi icrası ve Tamburi Suat Kurtuldu ile Fasıl Musikisi çalışmalarında bulunmuştur. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesini kazanması ile İstanbul’a gelerek bir yandan eğitimine devam ederken diğer yandan İ.Ü. Orman Fakültesi TSM Korosunu Kurdu ve Bu koro ile 5 yıl boyunca konserler verdi. Aynı Dönemde Marmara Üniversitesi Türk Musikisi Korosu ve sonradan Marmara Üniversitesi Korosunun da kurucuları arasında olarak Marmara Üniversitesi Rektörü ve Orman Fakültesi Dekanlığından bir çok kez Teşekkür Belgesi ile ödüllendirildi. Bu dönemde Selamiçeşme Anadolu Yakası Müzisyenler ve Müzikseverler Derneğinde dönemin en önemli Fasıl Hanendeleri olan Kemal Gürses ve Nuri Şenneyli Hocalarla Fasıl Meşklerinde ve Konserlerde bulundu. Aynı dönemde Kadıköy Musiki Derneğinde Melahat Pars Hanımefendi ile İnci Çayırlı, Bestekar Kanuni Osman Aksu ve Gündoğdu Duran ile Musiki çalışmaları yaptı. Türk Musikisinin en önemli sanatçıları arasında sayılacak olan , Semahat Özdenses, Safiye Ayla , Şadan Adanalı, gibi duayenlerle Fasıl Heyetlerinde görev aldı. Müzeyyen Senar Hanımefendi, Yaşar Özel Beyefendi gibi sanatçılar ile profesyonel olarak aynı sahneyi defalarca paylaştı ve onlara eşlik etti. Bir yandan da ünlü Rebabi Sabahattin Volkan ile dini musiki toplantılarına katıldı. Osman Aksu, Sabahattin Volkan Hocalarla ile Galata Mevlevihanesi’nde Mevlevi ayinlerinde sazende olarak görev aldı. Amir Ateş Hoca ile ise kısa bir süre ev toplantılarında bulundu. Bir dönem 3 yıl kadar Profesyonel olarak İstanbul’da özellikle Fenerbahçe Üsküdar ve Kadıköy’de udu ile solo müzik yaptı. Çanakkale’de Bestekar Aydın Tekindor ile çalışmalarda bulunduktan sonra, Berceste Türk Musikisi Topluluğunu kurarak burada da bir çok konser verdi. Daha sonra Bolu’ya atanması ile birlikte 3 yıldır Bolu Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu Şefliğini devralarak Musikinin çeşitli sunum şekillerini Bolu’da icra etmiştir. Özellikle Yeşilçam Şarkıları , 70 ler Nostalji, İstanbul Türküleri , Akşam Sefası gibi konseptlerle yaptığı konserler büyük ilgi görmüştür. Fasıl Musikisini Topluma yeniden sevdirmeyi başarmıştır. Hali hazırda Uluslararası Profesyonel Müzisyenler Derneği’nde Koro Şefi olarak kayıtlı üyesidir. Halen Bolu Orman Bölge Müdürlüğü Makine ve İkmal Şube Müdürü olarak çalışmaktadır Orman Yüksek Mühendisi olup evli ve 2 çocuk babasıdır.
Sazlar
Fikret YalçınKEMAN
İhsan SarıkayaRİTM
Nejat DemirelUD
Orhan GülmezKAVAL
Salim AltunKORG
Tahsin DoğanözKANUN
Tolga ArasKLARNET
Zeki ÖzenUD
Erkek Üyeler
Çağrı Saatçi
Ceyhan Susuzlu
Dr Mehmet Suvarierel
Erol Özen
Erol Yıldız
Faruk Günal
Fatih Zaim
İlhan Yılmaz
Mehmet Ali Yüce
Mehmet Nur Karamanlıoğlu
Mehmet Özgen
Orhan Erkanlı
Polat Polat
Sefa Aksoy
Turgut Eker
Bayan Üyeler
Aysel Fırat Karaçayır
Berrin Başarıcı
Berrin Canoğulları Erkanlı
Çiğdem Karabacak
Emine Eratay
Emine Yılmaz
Fatma Gören
Fatma Günal
Figen Yardımcı
Funda Ulusoy Arı
Gönül Aktürk Sine
Güler Günen
Güler Uzun
Gülşen Çuhadar
Hatice Helvacı
Kadriye Derici
Meral Nalbant
Merve Nur Çetin
Nazan Gören
Nurhan Karaduman
Saliha Akşemsettinoğlu
Selma Aydemir
Şerife Sağlamöz
Süheyla Akalın Altıparmak
Zehra Opuz Akdemir
Zeynep Bolulu
Fotoğraflar
Videolar