Genel Açıklama
Koromuz, Bodrum Belediyesi Türk Musikisi Derneği çatısı altında 1993 yılında kuruldu. Bu yönüyle, bir dernek adı altında faaliyet gösteren Türkiye’deki tek koro olma özelliğine sahiptir.
Çalışma Saatleri
Çalışmalarımız genellikle hafta sonları Cuma ve/veya Cumartesi akşamları 20:00 de başlamaktadır. Her hafta çalışma gün ve saatleri web sayfamızda yayınlanmakta ve dernek yönetimi tarafından üyelerimizin GSM'lerine kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Çalışma salonuna başlama saatinden en geç 15 dakika önce gelinmesi ve yer alınması gibi bir incelik üyelerimizden beklendiği gibi özellikle cep telefonlarının kapatılması -..sessiz duruma alınması değil...- istenmektedir. Ayrıca çalışma sırasında kesinlikle sessiz olunması çok önemlidir. ÖZELLİKLE Genel Sanat Yönetmenimiz çalışılan eserleri okurken kendisinin konsantrasyonunun bozulmaması ve kayıtların temiz yapılabilmesi için SESSİZLİK elzem olmaktadır.
Katılım Şartları
Derneğimiz Her yaş gurubundan üyeleri kabul etmektedir. Kayıt süresini kaçıran yeni üyelerimiz çalışmalarımıza katılabilirler ancak konsere çıkamazlar. Çalışmalarımız genellikle Ekim başında başlamaktadır (kesin tarihleri lütfen iletişimden dernekle iletişime geçerek öğrenin) ve çalışmalarımız Temmuz ayı başına kadar düzenli olarak devam etmektedir, Genel Sanat Yönetmeniz ve Derneğimizin genel kuralı olarak bu süreç içerisinde 3 kez mazeretsiz devam edemeyen üyelerimiz MİSAFİR - konserde yeralamama - konumuna düşmektedir.
Şef
Halil İbrahim Yüksel1995 yılında T.C.Ege Üniversitesi Devlet Türk Mûsıkîsi Konservatuarı Temel Bilimler Bölümünden mezun oldu. 1996 yılında mezun olduğu Konservatuar Ses Eğitimi Bölümünde öğretim elemanı olarak göreve başladı. Halen Konservatuar Ses Eğitimi Bölümünde, Meslek Çalgısı (Tanb... devamı »ur), Toplu Uygulama, Türk Müziği Solfej ve Nazariyatı, Uygulamalı Makam Analizleri derslerini vermektedir. 2002 yılında Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halk Bilimi Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamlayan Yüksel, aynı Ana Bilim Dalı’nda doktora programı derslerini bitirmiş yeterlilik aşamasındadır. 2012 - 2013 eğitim öğretim dönemi itibariyle 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzikoloji Bölümünde Türk Müziği Nazariyatı ve Tanbur dersleri halihazırda sürmektedir. 1993 yılından beri Ege Üniversitesi Klasik Türk Müziği Korosu ve Konservatuar Klasik Türk Müziği Koroları Genel Sanat Yönetmenliği görevlerini sürdürmektedir. Bu topluluklarla İzmir’de ve yurt içindeki birçok üniversitede 200’ü aşkın konser programı hazırlayıp, yönetmiştir. Ayrıca mesâisini sürdürdüğü Tanbur ve Lavta sazlarıyla yurtiçi ve Almanya, Finlandiya, Litvanya, Fransa, Estonya, İtalya, Bulgaristan, Faroe Adaları vb. birçok farklı ülkede, festivaller, Sanat Günleri ve özel davetlerde bireysel performanslar sergilemiş, farklı müzik toplulukları içerisinde yer almış ve çeşitli konserler vermiştir.
Fotoğraflar
Videolar