Genel Açıklama
Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 39. Turizm haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türk Sanat Müziği konseri, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, “Batman son yılların en çok ilgi gören konserine imza attı. Batman, sanata ilgi gösteren bir kent olduğunu bu konserde de gösterdi” dedi.
SALON DAR GELDİ
39. Turizm haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Türk Sanat Müziği konseri Batman’da yankı buldu. Batman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün Kasım ayında kurduğu Türk Sanat Müziği korosu, ilk konserinde yoğun ilgi gördü. Salonun sanatseverlere dar geldiği konserde söylenen birbirinden güzel şarkılara Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik ve konuklar, koroyu ayakta alkışladı. Müzik tarihinde iz bırakmış birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konserde salonda izdiham oluştu. Batmanlıların yoğun ilgi gösterdiği Şef Barbaros Kıroğlu yönetimindeki konserde saz ve koro ekibi, profesyonelliğiyle dikkat çekti.
“MÜZİK İNSANLARI KARDEŞÇE BİR ARAYA GETİRİYOR”
Konser Batmanlı müzik severlere unutulmaz bir gece yaşattı. Sanatsal etkinliklerin insanları bir araya getiren, kaynaştıran önemli bir itici güç olduğunu dile getiren Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, “Batman son yılların en çok ilgi gören konserine imza attı. Batman, sanata ilgi gösteren bir kent olduğunu konserde de gösterdi. Batman halkı sanata ne kadar önem verdiği bu konserde de bir kez daha kanıtlamış oldu. 2 Yıldır Batman’dayım, bu kadar salonun dolu olduğunu görmemiştim. Batman sanatsal faaliyetlere açık huzurlu bir kent. Birlik ve beraberliğimiz açısından bu tür etkinlikleri sonuna kadar destekliyoruz. Bu tür etkinliklerin insanları kardeşçe bir araya getirdiğini görebildik. Bu tür etkinlikler bu nedenle çok önemlidir. Kültür ve sanata ne kadar önem verirsek, geleceğimize o kadar çok sahip çıkarız. Bu etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konser yaklaşık 1.5 saat sürdü. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, Batman’da farklı etkinliklerini yapmaya devam edeceklerini belirterek; “Batman’da güzel şeyler oluyor. Bizlerde insanları bir araya getirip sanatla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Fotoğraflar
Videolar