Genel Açıklama
Aliağa Belediyesi Sanatevi (ASEV) bünyesinde çalışmalarını sürdüren Türk Sanat Müziği korosu, kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ’Ödüllü Şarkılar’ konseri ile vatandaşlara unutamayacakları bir müzik ziyafeti sundu.
Aliağa Tüpraş Halk eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde ödüllü şarkıları büyük bir profesyonellikle seslendiren TSM korosu üyeleri performansları ile dinleyenleri mest etti. Şef Barış Doğan yönetmenliğinde iki bölüm halinde gerçekleştirilen konserin ilk bölümünde 10, ikinci bölümünde ise 12 parça koro ve solo halinde seslendirildi. 80 kişilik dev koronun repertuarı; kürdili hicazkar, segah, uşşak, aşkefza, rast ve nihavend makamlarından oluştu. Yaklaşık iki saat sahnede kalan koronun şarkılarına sanatseverler de sık sık eşlik etti.
Müzik ziyafetinin yaşandığı gecede 15 kişilik enstrüman ekibi de koroya eşlik etti. Türk Sanat Müziği’nin eşsiz parçalarının seslendirildiği gece de TSM korosu sanatseverler tarafından ayakta alkışlandı. Uzun süre unutulmayacak olan konserin sonunda Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, koro şefi Barış Doğan’a teşekkür çiçeği takdim etti.
Gecikmişte olsa bir kış konseri ile müzikseverlerin karşısına çıkmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden koro şefi Barış Doğan, “Çeşitli gazete ve dergilerden ödül almış, yılın şarkıları seçilmiş, özel besteciler tarafından hazırlanmış şarkıların bir araya getirilmesi ile ortaya çıkan bu repertuarı Aliağalı müzik severler için hazırladık. Bu konser için uzunca bir süredir çalışıyoruz. Korodaki herkes büyük bir özveride bulunarak çalışmalara katıldılar” dedi.
Yaz ayında açık hava tiyatrosunda bir yaz konseri vereceklerini de belirten Doğan, “Yaz ayı konserinde herkesin hayatına bir şekilde dokunmuş Yeşilçam müziklerinden oluşan bir repertuarla sahne alacağız” şeklinde konuştu.
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Şef
Barış Doğan
Fotoğraflar
Videolar