Genel Açıklama
Koromuzun kuruluş fikri 2003 yılının Eylül ayında Angora Evleri Toplu Yapı Yönetimi bütçe görüşmeleri esnasında hayat bulmuştur.Angora Evleri sitesi genelinde yapılan duyuru ve anket çalışmaları sonunda 2004 yılı Ağustos ayında koro çalışmalarını başlatmak üzere Sayın Latif Vrana, Sayın Şefkat KAFALI , Sayın Ferhat ÇAĞRI ,Sayın Nilüfer TARIMCI ,Sayın Eşegül CAN,Sayın Ahmet DAĞTEKİN ve koromuzu çalıştırma görevini üstlenen Sayın Asım TOKEL bir araya gelmişlerdir.

16.09.2004 tarihi Angora Evleri TSM korosunun çalışmalarına başlama tarihidir.İlk günden itibaren üye sayısı hızla artan koromuzda kısa süre içinde ek faaliyet olarak Sayın Asım TOKEL’in yine eğitimini üstlendiği ud dersleri başlanmıştır.

Geçen zaman içinde koromuz hızla musiki eğitimini ilerletmiş ve başarılı konserler vermiştir.

İlk konseri koro elemanlarının bir tanışma ve kaynaşma gecesi şeklinde düzenlenmiş ve Jandarma Spor Okulunda gerçekleştirilmiştir.İlk yıl sonu konserimiz ise Köksal Toptan Lisesi Konferans salonunda düzenlenmiştir.

2005 yılı yıl sonu konserimiz yine Köksal Toptan Lisesinin Konferans salonunda verilmiştir.

2006 yılı repertuarımızı sunduğumuz yıl sonu konserimiz ise Etnoğrafya Müzesi Türk Ocağı konser salonunda verilmiş ve büyük beğeni toplamıştır.

Yıl sonu konserlerimizin dışında birçok yardım , bakım ve rehabilitasyon merkezinde de dayanışma konserlerimiz olmaktadır.Bunlardan bazıları ;

Ümitköy Huzur Evi
75. Yıl Huzur Evi
Velican Huzur evi konserleridir.

Koromuz ayrıca Çayyolu semtinde düzenlenen açık hava konserlerinde de yer almış ve semt sakinleri ile musiki dolu hoş zamanlar geçirilmesine katkıda bulunmuştur.

2007 Yıl sonunda Şef Sayın Asım TOKEL yönetiminde ODTÜ Kemal Kurdaş salonunda “Unutulmayan Şarkılar” olarak verdiğimiz konserimiz büyük beğeni toplamıştır.

Koromuz Çankaya Belediye Başkanı Sayın Prof.Dr.Muzaffer ERYILMAZ’ın onur konuğu olarak katıldığı 2008 Yıl sonu konserini ise; Şef Sayın Kenan GÜNEL yönetiminde Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Farabi salonunda vermiştir.

Angora Evleri TSM Korosu 2009 yılındaki ilk konserini 28 Şubat tarihinde 75. Yıl Dinlenme ve Bakımevinde gerçekleştirmiştir. Dinlenme evinin sakinleri ile kaynaşıp bir duygu seli içinde kah gülerek kah ağlayarak en kısa zamanda tekrarlanması dileğiyle güzel bir gün yaşanmıştır.

Koromuz, 19 Mayıs 2009 tarihinde Ankara Çankaya Anodolu Güzel Sanatlar Lisesi ile ortaklaşa olarak düzenlediği Gençlik Konseri'nde ise gençlerimiz ile kaynaşarak konuklarımıza coşku dolu bir müzik dinletisi yaşatmıştır.

Angora Evleri Türk Sanat Müziği Korosu 2009 yıl sonu konserini ise yine Şef Sayın Kenan GÜNEL yönetiminde, 23 Mayıs 2009 tarihinde Ankara Çankaya Anodolu Güzel Sanatlar Lisesi konser salununda gerçekleştirerek Angoralılarla müziği dolu dolu paylaşmanın mutluluğunu yaşamıştır.
Çalışma Saatleri
Koro Çalışmalarımız Çarşamba akşamları 19:30 - 22:00 saatleri arası gerçekleştirilmekte olup üye kayıtlarımız devam etmektedir
Katılım Şartları
Fotoğraflar
Videolar