Genel Açıklama
Akyaka Musiki Derneği bünyesinde çalışmalarını sürdüren Türk Sanat Müziği Korosunun sunduğu Atatürk’ü Anma ve Cumhuriyet Konseri Akyaka Yücelen Otel’ de yapıldı. Konser büyük ilgi gördü.

Haber Merkezi

Akyaka Musiki Derneği bünyesinde çalışmalarını sürdüren Türk Sanat Müziği Korosunun sunduğu Atatürk’ü Anma ve Cumhuriyet Konseri Akyaka Yücelen Otel’ de yapıldı.

Derneğin Kurucusu ve Koro Şefi Av. Ali Sami Arlı’nın yönetiminde 22 kişiden oluşan koronun sunduğu ve Büyük Önderin sevdiği şarkılardan oluşan konser, yaklaşık 300 kişiden oluşan izleyici topluluğunun büyük beğenisini topladı.

Konsere Muğla Vali Yardımcıları Fethi Özdemir, Mevlüt Kurban, Halit Deveci, Muğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun, Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan, Akyaka Jandarma Komutanı Tekin Muz, Atatürk’ün manevi kızı Ekendiz Tanay ile Akyakalı sanatseverler katıldı.

Konukların da iştirak ettiği güzel şarkıların yer aldığı konserde solistler Elif Hasret Issı, Aygün Özen, Nadide Arlı, M. Cem Özkarslı, Perihan Gökbul, Yıldız Dinçer, Hasan Şendil ve Kemal Yıldırım birbirinden güzel eserleri başarıyla icra ettiler.

Konserin bitiminde Koro Şefi Av. Ali Sami Arlı’ya çiçek takdim eden Muğla Barosu Başkanı Av. Cumhur Uzun, izleyicilere hitaben yaptığı konuşmada, “Amatör, ancak dinlendiğinde profesyonel bir koro izledik. Bundan dolayı büyük bir zevk aldık ve duygulandık” diyerek koro sanatçılarını tebrik etti.
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Fotoğraflar
Videolar