Genel Açıklama
Yalova Musıki Derneği 1984-1985 eğitim döneminde ben ve sekiz arkadaşım tarafından kuruldu..Kurucu heyette .Müzikoloğ Kenan Rıfat KAYAKÖK ,Dr.Selahattin UTKU,Neyzen Şükrü TUNAR,Ümit CAN,Cengiz KARAHASANOĞLU,Mehmet KÜNAR ,Dr.Fahrettin BİNGÖL ve ben Faruk Ömer ÖSKAN yer aldık. Derenekte sırası ile 1985-1989 yıllarında Selehattin UTKU ,1989-1992 Yıllarında Mesut AKIN,1992,1998 Yıllarında İlhan KOŞAN 1998-2014 yıllarında Faruk Ömer ÖSKAN yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptılar. Dernek TSM Korosunun şefi olarak sırası ile Şükrü TUNAR,Erdinç ÇELİKKOL görev yaptılar ve halen Faruk Ömer ÖSKAN 2003 yılından bu yana koro şefi olarak bu hizmeti sürdürmektedir.

Yalova Musıki Derneği bünyesinde TSM Korosu ,THM korosu ve bir dönem Çocuk Korosu çalışmaları yürütülmektedir..Her çalışma sezonunda düzenli konserler verilerek çalışmalar sergilenmektedir.Konserlerin yanı sıra Ulusal çapta Beste ve Ses yarışmaları düzenlenmektedir. TRT ve Özel TV kanallarına canlı ve bant kaydı şeklinde programlar yapılarak Ulusal bazda derneğin faaliyetleri sergilenmektedir.

Yalova Musıki Derneği 2013 -2014 sezonunda bir atılım yaparak Akademik Müzik ve Sanat çalışmalarına da yönelmiştir.4 yıllık bir eğitim çerçevesinde gençlere Pİyano,Gitar,Şan,Keman,Kanun,Ud,Ney,Bağlama,Ritm,Resim Dersleri vermektedir.Şu an itibarı ile Akademik bölümlerimizde 115 talebe mevcuttur
Çalışma Saatleri
Katılım Şartları
Şef
Faruk Ömer ÖrskanFaruk Ömer ÖSKAN 1958 yılında İstanbul’da doğdu,İlk ve orta okulu İstanbul’da , Liseyi Yalova’da okudu .1974 yılında Ticaret hayatına atıldı , Dekoratör olarak uzun yıllar yöneticilik yaptı 1996 yılından 2012 yılına kadar da Seramik imalat atölyesi çalıştırdı. Musık... devamı »i yaşantısı 1980 yılında Yalova ‘da başladı.Yalova Güzelleştirme derneği bünyesinde koro çalışmalarına katıldı.1984 yılında 8 arkadaşıyla birlikte Yalova Musıki Derneğini kurdular.1984 yılından günümüze kadar Musıki Derneği bünyesinde çeşitli görevleri üstlendi. son 13 yıldır dernek başkanı ve koro şefi olarak dernek çalışmalarına devam etmektedir. Evli , biri erkek biri kız iki evlat babasıdır. Koro şefliği yanı sıra Ud ve Keman eğitmenliği ve Grup 4 Mevsim bünyesinde de profesyonel müzik yaşamını sürdürmekte ,Radyo ,Televizyon ve konser çalışmaları ile de sahne çalışmalarını yürütmektedir. Çeşitli gazete ,dergi ve İnternet yayın sitelerinde kültür ve sanat üzerine makaleler yazmaktadır.
Fotoğraflar
Videolar